Knick’n’clean Hijyen Çubuğu

knicknclean hijyen çubuğu

Knick’n’Clean İçeriği Nedir?

Knick’n’Clean aktive olduktan sonra bulunduğu ortamda hijyeni sağlar. WHO tarafından yeni tip korona virüs salgını Sars-CoV-2 mücadelesinde kullanımı önerilen Klordioksit bazlı bir hijyen ürünüdür.

Knick’nclean Nasıl Kullanılır?

Knick’n’clean hijyen çubuğu bükülerek cam tüpün kırılması gerekir, kırılma sesi duyulunca 5 ile 10 saniye arasında sallanarak çubuk içerisindeki etken maddelerin birbirine karışması sağlanır, maddelerin karışım sonrası SARI renk alması sonucu etkileşim gösterebilmesi için 1 saat oda sıcaklığında bekletilir, aktive olan Knick’n’clean artık kullanıma hazırdır. Knick’n’clean hijyen çubuğu içerisindeki sıvı, gaz olarak ortama yayılmaya başlar ve söz konusu ortam hijyenini sağlar. Soğuk alanlarda 45-60 gün arası ortam sıcaklığında ise 15-20 gün arası 10-15 m2 alan için etkinliğini korur.

Knick’nclean için Uyarılar

– Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamalı ve kullanmalısınız.
– Plastik tüpün zarar görmemesi gerekmektedir.
– Sıvıyla fiziksel bir temas (EL – GÖZ) olması halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.
– Tüp içerisindeki sıvının rengi şeffaflaştıktan sonra yenisi ile değiştirilmelidir.

Kullanım Alanları

KİŞİSEL KULLANIM

Günlük yaşamda el-kol çantası , sırt çantası ,Laptop Çantası, Okul Çantası, Valiz için kullanıma uygundur kesin şekilde hijyenik ortam oluşturur.

ARAÇ İÇİ

Knick’n’clean, günlük aktivite alanlarından biri olan araçlarda da kullanılır. Araç içi ortam hijyeninin sağlanmasında da Knick’n’clean en etkin çözüm olarak karşımıza çıkıyor

BUZDOLABI

Avrupa Gıda Güvenliği EFSA tarafından onaylanmıştır. Hiçbir şekilde buzdolabı içerisindeki yiyeceklere zarar vermez.Taze sebze ve meyvelerin raf ömrünü uzatır. Yapılması gereken sadece buzdolabı içerisinde en uygun alana asmak ya da takmaktır.

EV İÇİ ALANLAR (YATAK ODASI, BANYO, KIYAFET DOLABI, MUTFAK DOLAPLARI)

Kıyafet ve ayakkabı dolaplarında, mutfak dolaplarında hijyenik ortam sağlamak için en etkili çözüm olan Knick’n’Clean, ortalama 15-20 gün süren ömrü ile 10-15 m2 bir alanda etki gösterir.

OFİS VE İŞ YERLERİ

Knick’n’clean evde kullanıldığı gibi aynı şekilde ve özelliklerde ofis ile iş yerlerinde de kullanılabilir. Fuaye alanları, ortak toplanma alanları, yemekhaneler, tuvalet ve banyo, asansörler ve mutfak ile mutfak dolaplarında da etkin şekilde koruyucu olarak kullanılan Knick’n’clean, daha güvenli çalışma alanları yaratılması konusunda önemli rol oynar.

SPOR SALONLARI

Spor salonları ; koşu bandı, bisiklet ve ağırlıklar gibi ortak kullanım aletlerini barındıran ve çok fazla sirkülasyonun olduğu alanlardır. Ayrıca ortak kullanım bölgesi olan soyunma odaları, duş ve diğer alanlara da sahiptir. Ortam hijyenini korumakta zorlanılan bu alanlar Knick’n’clean içerdiği etkin maddenin yayılımı ile ortam hijyenini sağladığı gibi sağlıklı alanlar oluşturulmasında da yardımcı olur.” Şeklinde değişecektir.

Knick’n’clean®’in Avantajları

  • Yiyecekleriniz buzdolabınızda daha uzun süre tazeliğini korur.
  • Ekonomik açıdan tasarruf edersiniz.
  • Buzdolabınızda kötü kokuları önler.
  • Tüm buzdolabında dezenfeksiyon sağlanmaktadır. Böylelikle belirli mikroplar ve bakterilerin % 99,9’u yok edilmektedir.
  • 7-8º C’lik bir sıcaklıkta yiyeceklerin taze kalması için buzdolabı daha az enerji tüketir. Dolayısıyla çevre kirliliği azalır.
  • Zararlı mikroplar ve patojenler güvenilir bir şekilde yok olur.
  • CO2 emisyonlarıyla çevre kirliliği yaklaşık % 10 oranında azaltılmaktadır.
  • Açık kimyasalların kullanımı yoktur.
  • Kolay kullanım sağlar.

Knick’n’clean ile tüm yaşam alanlarında hijyeni kalıcı hale getirebilirsiniz.

Web sitemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.