Sanayide Klordioksit Kullanımı

sanayide klordioksit kullanıımı

Sanayide Klordioksit Kullanımı

CHEMYA® Klordioksit, canlı hücrelerde bulunan taşıyıcı proteinleri bir daha oluşmamak üzere yok ederek sudaki mikroorganizmaları öldürür. CHEMYA® Klordioksit, yüksek redoks potansiyelinden (suyun indirgenme-yükseltgenme yeteneği) dolayı diğer böcek öldürücülerle karşılaştırıldığında virüs, bakteri, mantar ve tek hücreli gibi mikroorganizmaları ve bulaşıcı canlıları dezenfekte etmede çok daha etkilidir , bu yüzden sanayide klordioksit kullanımı önemlidir.

Oksitlenme Potansiyeli 

Klor gibi maddelerle karşılaştırıldığında oksitlenme potansiyeli çok daha yüksek olduğundan az miktarda kimyasala ihtiyaç duyulur. Legionella gibi klora dayanıklı mikroorganizmalar klordioksit yöntemiyle tamamen yok edilebilir. Diğer dezenfektanlar ile karşılaştırıldığında CHEMYA® Klordioksit in en önemli avantajı biyofilm üzerindeki etkisidir. Biyofilmi düşük dozlarda yavaş yavaş ayrıştırır.

 1 ppm yoğunluğundaki CHEMYA® Klordioksit biyofilmdeki hemen hemen tüm Legionella bakterilerini 18 saat içinde yok edecektir. 1,5 ppm yoğunluğunda CHEMYA® Klordioksit kullanımıyla aynı süre içinde biyofilmde önemli bir daralma elde edilebilir.

Ayrıca CHEMYA® Klordioksit dezenfeksiyon işlevi pH değerinden neredeyse hiç etkilenmez. Böylece CHEMYA® Klordioksit, alkali bulunan ortamlarda da hiçbir sorun çıkmadan kullanılabilir.

Sanayide Klordioksitin Avantajları

  • Korozif Değildir
  • Hızlı ve yüksek etki sağlar
  • Lejyonlerlere karşı kesin çözüm sağlar
  • Bakım maliyetlerini düşürür
  • Biyofilm tabakasını yok eder
  • Sisteminizde %40’a varan enerji tasarrufu sağlar
Uygulama AlanıUygulama ŞekliUygulama SüresiUygulama Dozu
Kullanım Suyu Lejyonerlere KarşıDozaj Pompası İleSürekli1000 Litre suya 140 ml Chemya Klordioksit
Su hatlarının biyofilm tabakasından arınmasıŞok Dozajlama1 saat1000 Litre suya 1 litre  Chemya Klordioksit