Water Risk Management

Water risk management, Türkçe karşılığı ile “su risk yönetimi” işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik su arıtma çözümlerine en hızlı şekilde ulaşmasını sağlar. Genel olarak kapsamlı ölçümler ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Su risk yönetiminde, endüstriyel bir tesisin su kaynakları ve su dağıtım sistemleri tanımlanmaktadır.

Bir işletme için su risk yönetiminin neden gerekli olduğunu bilmeniz oldukça önemli bir konu. Çünkü özellikle tatlı su kaynaklarının azaldığı dünyamızda, sürdürülebilir bir üretim inşa edebilmek için suyu doğru ve etkili kullanmak gereklidir.  

İşletmelerin avantajına olan water risk management (su risk yönetimi), en verimli üretimi elde etmenizi amaçlar. Bu kapsamda işletmenizin tüm su kaynaklarını tarar ve analiz eder. Ayrıca tüm risk kaynaklarını raporlayarak geleceğe yönelik stratejiler oluşturmanıza olanak sağlar.

Su Risk Yönetimi Neler Sunar?  

  • İşletmelerin su ihtiyaçlarına yönelik olarak uygun su arıtma çözümleri sunar.
  • Bir tesisin su kaynakları ve dağıtım sistemlerini tanımlar.
  • WRM planı hazırlamak için risk kaynaklarını belirler.
  • Tesiste tespit edilen risk faktörlerine karşı gerekli olan kontrolleri sağlar. Kontroller sonrasında uygun önlemler alınır.
  • Süreç takibinde herhangi bir soruna karşı operasyonel takip ve kontrol ekibi oluşturulmaktadır.
  • Water risk management işleyişinin raporlanması yapılmaktadır. Aynı zamanda online sunumlarla süreç, işletme için objektif hale getirilmektedir.
  • Son olarak WRM kontrollerinin yönetmeliğe uygun olarak hangi aralıklarla gerçekleştirileceği belirlenmektedir.

Chemya A.Ş. Water Risk Management

Su, en değerli varlığıdır dünyanın. Günümüzün gelişen ve endüstriyel yatırımlarının giderek büyüdüğü dünyamızı düşünürsek suyumuzu korumanın önemini daha iyi hissederiz. Bu kapsamda üretim tesislerinin de su arıtma sistemlerine gereken önemi göstermeleri gerekmektedir. Chemya A.Ş. olarak her işletmenin ihtiyacına yönelik ideal su arıtma sistemlerini sunuyoruz.

Siz de işletmenize değer katmak, sürdürülebilir bir üretimi benimsemek için water risk management hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle üretim tesisinizde yer alan su kaynaklarının ideal olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm risk faktörlerini göz önünde bulundurabilirsiniz ve tesisinizin optimum verime ulaşmasına olanak tanıyabilirsiniz. WRM kontrolleri yönetmeliği kapsamında gerekli uygulamaları yaparak işletmeniz için en ideal su arıtma sistemini kullanabilirsiniz.